دستگاه ساکشن

دستگاه ساکشن همان طور که از نام آن مشخص است با استفاده از پمپ مکش و ایجاد خلأ، فشار منفی ایجاد می کند و هوا و مایعات را به درون خود کشیده و در مخازنی که در دستگاه وجود دارند نگهداری می کند. دستگاه ساکشن از ملزومات اتاق عمل است که هم برای بیهوشی و هم برای جراحی استفاده می شود. علاوه بر این در مصارف خانگی نیز کاربرد دارد. از کابردهای دستگاه ساکشن می توان به این موارد اشاره کرد: خشک نگه داشتن محل خونریزی، خارج کردن محلول شستشو از ناحیه زخم، انجام حجامت، جمع آوری خونابه، ترشحات مخلّ در تنفس و به طور کلی هرجا که حجم مایعات خارج شده از بدن بیمار بالا باشد.

دستگاه ساکشن
دستگاه ساکشن بر اساس میزان خلأئی که ایجاد می کند انواع مختلف دارد: دستگاه با خلأ بالا(P>60kpa) برای استفاده در مراکز درمانی، دستگاه با خلأ متوسط (P>20kpa) برای استفاده در مطب ها و دستگاه با خلأ پایین که برای کاربردهای خانگی مناسب هستند. همچنین این دستگاه ها می توانند به صورت ثابت و سنترال باشند که پمپ خلأ مرکزی دارند و مخزن آنها ممکن است یک یا چندبار مصرف باشد و یا به صورت پرتابل باشند که قابلیت جابجایی دارند.

ساکشن
در خرید دستگاه ساکشن باید توجه داشت که کیفیت موتور و ظرفیت مکش آن متناسب با کابرد موردنظر باشد. همچنین قابلیت استریل شدن بدنه و لوله های رابط، جنس مناسب لوله های رابط، حجم مخزن ذخیره، میزان صدا و لرزش دستگاه، ظرفیت و توان خروجی بالا، گارانتی و خدمات پس از فروش همه از عوامل مهم دیگری هستند که باید هنگام خرید به آنها توجه شود.

شرکت افراطب با دانش پیشرفته مهندسی پزشکی بهترین خدمات مشاوره، انتخاب و خرید انواع دستگاه ساکشن بیمارستانی و خانگی را در سراسر کشور ارائه می دهد.