پرستار بیمار

پرستار بیمار

به شخصی که در زمینه مراقبت و نگهداری از بیمار چه به صورت حرفه ای یا معمولی فعالیت میکند پرستار بیمار می گویند. شما به جای اینکه بیمار خود را به مراکز درمانی یا خانه سالمندان بسپارید از آنها در منزل مراقبت و نگهداری میکنید و این اشخاص در منزل شما فعالیت میکنند. پرستار بیمار حتما مهارت هایی مثل روابط عمومی بالا ، صبر زیاد و اخلاق مناسب را داشته باشد. این مهارت ها برای این است که بتواند فشار های کاری را تحمل کرده و آرامش خود را در شرایط مختلف حفظ نماید. این اشخاص سلامت بیمار را در هر لحظه بررسی کرده و واکنش بیمار به دارو هایش را کنترل میکنند و در صورت بروز مشکل یا تغییر قابل توجه به پزشک مورد نظر خانواده اطلاع میدهند. برخی از پرستاران متناسب با نیاز های شما برای انجام درمان های توانبخشی طبق دستور پزشک اقدام می نمایند.

انواع خدمات پرستار بیمار

نوع اول پرستارانی هستند که در مراکز دولتی و تحت نظر آنها مراقبت و سرویس رسانی میکنند اما نوع دوم پرستارانی هستند که به صورت خصوصی میباشند و خانواده ها برای بیماران خود در منزل استخدام میکنند که  کیفیت زندگی بیمار را در عین بالا بردن سلامتی آنها ارتقاء می بخشند و در رابطه با تمامی مسائل مربوط به بیمار صحبت کرده و سابقه و علائم پزشکی بیمار را ثبت می کنند و همچنین  در صورت استفاده از تجهیزات کنترل و بررسی  آنها ، کنترل کردن و تسلط داشتن به داروها و دستورات درمانی بیمار ، مشاوره با پزشک خانواده برای بالا بردن سطح سلامتی بیمار ،  آموزش های لازم به بیمار و اعضای خانواده ایشان جزء وظایف کاری آنها میباشد.

فواید استخدام پرستار بیمار

امکان استخدام پرستار به صورت ( شبانه روزی ، روزانه ، شبانه ، مقطعی )

کاهش هزینه ها

آگاهی لحظه به لحظه از وضعیت بیمار

امنیت بالای بیمار

تغذیه مناسب

کاهش استرس بیمار

چه زمانی به پرستار بیمار در منزل نیازمندیم

بیماری امری طبیعی بوده که ممکن است برای خانواده و یا هر شخصی در هر رده سنی  اتفاق بیوفتدو  عمدتا کسانی برای بیماران خود پرستار  استخدام میکنند که شاغل باشند ،  دور بودن مسیر زندگی آنها از محل زندگی بیمار و نداشتن اطلاعات کافی از نحوه نگهداری  بیمار، سبب میشود اعضای خانواده به دنبال فردی باشند تا بیمار را بصورت 24 ساعته همراهی کند  و این شخص حتما باید از تجربه و  آگاهی لازم برخوردار باشد و این نکته قابل توجه است که هر شخصی را نمیتوانیم به عنوان پرستار بیمار در نظر بگیریم زیرا این امر میتواند در هنگام بروز مشکل برای بیمار و خانواده ایشان مشکلات جبران ناپذیری را به وجود بیاورد علاوه بر این پرستار ملزم است که به صورت 24 ساعته با پزشک خانواده در ارتباط باشد و روند پزشکی را اطلاع دهد و همچنین پرستاری که استخدام میکنید؛ باید حدالامکان دارای  تحصیلات و تجربه کافی مرتبط با نحوه مراقبت و نگهداری از بیمار باشد.

پرستار بیمار شبانه روزی

بیماران زیادی وجود دارند که نیاز به مراقبت های شبانه روزی دارند به این صورت که  یک نفر به صورت شبانه روزی در کنار بیمار باشد و از ایشان مراقبت نماید. ممکن است شما بتوانید در کنار بیمار خود باشید و او را همراهی کنید اما شاید شما به تنهایی و فردی قادر به انجام  کارهای مورد نیاز بیمارتان نباشید. به عنوان مثال ممکن است بیمار هوشیاری کمتری داشته باشد و راه رفتن برایش سخت باشد هنگامی که میخواهید او را به حمام  ببرید ممکن است نتوانید به تنهایی  این کار را انجام دهید و یا شاید در شبانه روز نیازمند کسی باشید تا بیمار را برای بردن به دستشویی کمک کند. پس به این نتیجه میرسیم که به یک پرستار بیمار شبانه روز نیازمند هستید.

خدماتی که پرستاران موسسه نبض ارائه میکنند

نگهداری و مراقبت از بیماران در بستر /نگهداری و مراقبت از بیماران قلبی / نگهداری و مراقبت از بیماران روان پزشکی/ نگهداری و مراقبت از بیماران اعصاب و روان / نگهداری و مراقبت از بیماران پارکینسون و آلزایمر / نگهداری و مراقبت از بیماران جراحی شده / نگهداری و مراقبت از بیماران سرطانی/ همچنین شما ممکن است در طول شبانه روز در کنار بیمارتان در بیمارستان نباشید پس بهتر است که با وجود یک پرستار مجرب جای خالی خود را پر کنید. شاید از اقوام و دوستان کسی بتواند در کنار بیمارتان باشد اما بیشتر اوقات این موضوع پیش می آید که به دلیل مشغله کاری کسی نباشد که بتواند همراه بیمارتان در بیمارستان باشد پس بهتر است که پرستاری در کنارش باشد که کارهای بیمار را انجام دهد و ایشان را در انجام کارهایش کمک نماید.

خودتان فرق بیمار دارای پرستار و بیمار بدون پرستار را مشاهده کنید


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in Unknown on line 0