پرستار کودک

پرستار کودک

پرستار کودک ارائه کننده خدمات مراقبتی و آموزشی در منزل کودک میباشد و از روند رشد کودک ، کار با کودک و روش های تربیت آگاهی کامل دارد و در تلاش است که برای یادگیری کودک محیط هیجان انگیزی را ایجاد نماید. همچنین به نگرانی های والدین توجه می کند و با والدین کودک در تعامل و ارتباط کامل بوده تا با راهنمایی آن ها به اهدافی که والدین برای کودکشان معین کرده اند برسد.

مهارت های لازم یک پرستار کودک

انرژی لازم برای فعالیت های روزمره ی کودک ،  غذا دادن به کودک ، آمادگی و ایجاد شرایط برای استراحت کودک ، قابل اعتماد بودن پرستار کودک در  غیاب والدین ، توانایی  حل مسئله و آموزش به کودک  ، حفظ اطلاعات خانوادگی و مالی خانواده  ، برخورد و رفتار بین فردی مناسب ، داشتن توانایی کار با کامپیوتر ، داشتن رفتار مناسب همراه با آرامش و مهربانی  ، آماده کردن غذاهای گوناگون متناسب با سن کودک  ، توانایی انجام امور منزل ، داشتن مهارت کافی درتغذیه و تعویض پوشک کودک  از مهارت های یک  پرستار کودک میباشد.

فواید استخدام پرستار کودک

امکان استخدام پرستار به صورت ( شبانه روزی ، روزانه ، شبانه ، مقطعی )

کاهش هزینه ها

آگاهی لحظه به لحظه از وضعیت کودک

امنیت بالای کودک

تغذیه مناسب

کاهش استرس کودک

تفاوت بین مراکز مراقبت از کودک و استفاده از پرستار کودک

مراکز مراقبت از کودک باید دارای مجوز رسمی و پرستاران آموزش دیده و همچنین  دارای استاندار های بهداشت و ایمنی کشور باشند، در این مراکز ، کودکان بسیاری در کنار هم تحت مراقبت قرار میگیرند و مدت زمان طولانی در کنار والدین خود نیستند ، معمولا در این مراکز ، مراقبینی از قبل تعیین شده اند و در یک دوره حتی ممکن است تغییر کنند؛ اما وجود مراقب کودک در منزل باعث احساس رضایت و امنیت بیشتر در کودک میشود و  استرس ناشی از وارد شدن به محیط ناآشنا را از کودک دور میکند و والدین میتوانند دقت بیشتری در زمان استخدام داشته باشند  و این سبب میشود که پرستار کودک همه ی فاکتور های لازم را از دید والدین دارا بوده  و همچنین مراقبت از کودک در منزل باعث میشود که کودک از بیماری های مسری در امان باشد و این موضوع  به کمترین حد ممکن خود برسد. وجود پرستار کودک در منزل سبب از بین رفتن هزینه رفت و آمد والدین به مهد میشود.

 

چگونه یک پرستار کودک حرفه ای استخدام کنیم

مسلما برای پیدا کردن یک پرستار خوب و قابل اعتماد به زمان و تحقیق بیشتری نیازمندیم ؛ والدین میتوانند با مراجعه به سایت موسسه نبض پرستار کودک مناسب را برای فرزندانشان انتخاب کنند ، همچنین با مشورت با سایر آشنایان میتوانند  اطلاعات خوبی را درباره استخدام پرستار به دست آورند. شما نیز برای سهولت در کار خود میتوانید، از کارشناسان موسسه نبض در رابطه با این موضوع کمک بگیرید  و  از موسسه نبض بخواهید پرستار کودک به شما معرفی نماید و به صورت 24 ساعت آزمایشی در خدمت شما باشد . کودک ممکن است  بخاطر شرایط جدیدی که برایش به وجود آمده است ناسازگاری داشته باشد و این امر کاملا طبیعی است . اگر متوجه شدید که کودک درکنار پرستار ناسازگاری میکند حتما مشکلی وجود دارد که بهتر است  بررسی شود. از چند هفته قبل موضوع را با کودک درمیان بگذارید و آمادگی لازم را به او بدهید و سعی کنید، هر روز با کودک خود در مورد پیشرفت هایش و کار هایی که در طول روز انجام داده صحبت کنید و ببینید که آیا روند خوبی داشته است یا خیر.

 

خودتان فرق کودک دارای پرستار و کودک بدون پرستار را مشاهده کنید


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in Unknown on line 0