پرستار سالمند

پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل به فردی گفته میشود که تخصص و توانایی لازم را در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند در محلی که خانواده سالمند معین میکنند؛ داشته باشد و به کلیه مسائل مرتبط سالمندی تسلط کامل داشته باشد. یکی از عوامل موثر در موفقیت استخدام پرستار ایجاد ارتباط و هماهنگی ایشان با سالمند میباشد. استخدام پرستار سالمند در منزل شامل خدمات درمانی نیز میشود و معمولا هزینه ی آن کمتر از بیمارستان و خانه سالمندان میباشد پرستار شخصی تفاوت بسیاری با پرستاری در بیمارستان دارد زیرا که مراقبت شدید تر و رسیدگی بیشتر وجود دارد و خود سالمند نیز ارتباط عاطفی بیشتری با خانواده خود در منزل دارد. موسسه پرستاری نبض با داشتن بزرگترین پایگاه داده شامل پرستاران ، بهیاران و کمک بهیاران آموزش دیده و با تخصص در زمینه مراقبت و نگهداری از سالمند میتواند به شما در انتخاب بهترین پرستار کمک کند؛ شما میتوانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ما در تماس باشید.

پرستاران سالمند در منزل اشخاصی هستند که :

کمک های پزشکی و مراقبتی را در منزل به سالمند ارائه میدهند و دیگر نیازی به اینکه به مراکز درمانی و بیمارستان ها مراجعه نمایید ندارید. پرستاران این مجموعه اشخاصی هستند که کار مراقبت و نگهداری از سالمند را با مهارت  خاصی انجام میدهند.  خدمات قابل ارائه توسط  پرستار بیمار و سالمند جزء خدمات غیر پزشکی بوده و شامل  تهیه وعده های غذایی ، تمیز کردن ، حمام کردن ، نظافت فردی و… میباشد، این افراد دارویی تجویز نمیکنند اما میتوانند در ساماندهی یا یادآوری به بیمار درباره داروهای خود کمک کنند.

فواید استخدام پرستار سالمند

امکان استخدام پرستار به صورت ( شبانه روزی ، روزانه ، شبانه ، مقطعی )

کاهش هزینه ها

آگاهی لحظه به لحظه از وضعیت سالمند

امنیت بالای سالمند

تغذیه مناسب

کاهش استرس سالمند

چگونه یک پرستار میتواند ارتباط خوبی با سالمندان داشته باشد

  به دلیل این که نیاز های بیماران و محیط های درمانی آن ها متفاوت است ؛ نحوه ارتباط میان پرستار و سالمند به طور دقیق مشخص نشده است و راهکار های مختلفی را میتوان بکار برد و راهی که باعث قویتر شدن ارتباط بین سالمند و پرستار میشود ؛ این است که سالمند احساس راحتی داشته باشد و به وی اهمیت بدهند ، سالمندان دوست دارندکه  به آنان ارزش داده شود. خدمات پرستاری در منزل به سه دسته تقسیم میشود : پرستار سالمند ، کودک ، بیمار که این سه دسته از افراد آسیب پذیر جامعه تشکیل شده اند که با توجه به دلایلی نیاز به مراقبت های خاصی دارند؛ امروزه شاید افراد توانایی یا زمان لازم  برای مراقبت از سالمند خود  نداشته باشنددر هر حالت شما نیاز دارید که از خدمات پرستاری متخصصان افراد دارای مهارت ، به عنوان پرستار در منزل استفاده کنید.  استخدام پرستار سالمند باعث میشود که شما مسئولیت نگهداری از سالمند را از روی دوش خود بردارید تا هم آرامش خیال خودتان فراهم شود و همچنین سالمند شما نیز از خدمات بهتری بهره مند شود.

یکی دیگر از مشکلاتی که مراقبین سالمند باید در نظر داشته باشند

کمبود شنوایی در سالمندان باعث میشود که کار پیچیده تر شده و  ارتباط با بیماران سالمند که ناشنوا یا کم شنوا هستند خیلی سخت شود و بهتراست  پرستار با نوشتن مشکلات سالمند همیشه اطلاعات کاملی از او داشته باشد که برای انجام امور مرتبط به مشکل نخورد. بیشتر کسانی که  نیازمند پرستار میباشند. کسانی هستند که نیاز به یک همراه را در زندگی خود احساس می کنند  این خدمات به صورت 24 ساعته قابل ارائه میباشد کسانی که در سنین سالمندی میباشند و یا افرادی که  از مشکلات روحی و حرکتی رنج میبرند افرادی هستند که نیاز مبرم تری به خدمات پرستاری  دارند. همچنین  بهتر است انتخاب پرستار را به خود افراد واگذار کنیم. در حال حاضر جمعیت سالمندان در مراکز درمانی در حال افزایش است و سالمندان بیشتر از همه ی افراد نیاز به مراقبت دارند. عدم توانایی در برقراری ارتباط صحیح با سالمند منجر به از دست رفتن روحیه و امید در سالمند میشود. عدم رعایت تغذیه درست و اصولی در بیماران مسن باعث به وجود امدن عواقب ناگواری میشود. باید به این نکته  توجه کرد که رژیم غذایی بر بیماری ها و بهبود شرایط جسمی سالمند اثر میگذارد علی الخصوص سالمندانی که در خطر سوء تغذیه میباشند.

وظایف پرستار سالمند

پرستار نقش مهمی در نگهداری و مراقبت از سالمند ایفا میکند برنامه ریزی  مراقبت از سالمند ، از مصرف دارو گرفته تا رژِیم غذایی  برعهده اوست؛ او  مراقبت های لازم را به عمل آورده و پیشرفت بهبود سالمند  را بررسی مینماید و در صورت نیاز تغییراتی در آن ایجاد میکند او باید علائم حیاتی سالمند را بررسی کرده  و  دارو هایش را بدهد پانسمان هایش را عوض کند و  وضعیت زخم هارا بررسی نماید. روحیه سالمندان با سن آنان رابطه مستقیمی دارد زیرا با افزایش سن ، سالمندان حساس تر میشوند و به دلیل اینکه در سنین سالمندی تسلط بر محیط کمتر میشود نیاز بیشتری به اطرافیان خود دارند استخدام پرستار تمام وقت سالمند در منزل میتواند بهترین گزینه ی پیش رو برای تمامی افرادی باشد که با مشغله های فراوان در طول شبانه روز ، فرصت مراقبت از پدر و مادر پیر و کهنسال خویش را ندارند. حال اگر شما پرستاری را انتخاب کنید و کارهای درمانی و پزشکی سالمند را به او بسپارید باعث میشود که سالمند فکر سربار بودن نکند و شماهم به کار های روزمره خود برسید و هم سالمندتان از خدمات مفیدی بهره مند شده و شما هم زندگی لذت بخش تری داشته باشید.

 

خودتان فرق سالمند دارای پرستار و سالمند بدون پرستاررا مشاهده کنید


Warning: Unknown: write failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in Unknown on line 0